معرفی میخ کوب مشتی هیتاچی

میخکوب ابزاری است که جهت قراردادن میخ درون‌چوب و یا دیگر وسایل استفاده می‌شود. شرکت هیتاچی میخکوب جدیدی را به بازار کرده عرضه کرده است که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

این میخ‌کوب 3.5 اینچی است و برای کوبیدن میخ‌های درشت در اماکن تنگ مورداستفاده قرار می‌گیرد. بدین معنا که میخکوب‌های معمولی برای برخی از قطعات کار بزرگ هستند و این قطعات برای ابزارهایی مانند چکش نیز وجود ندارد.

این نوع میخکوب با تمامی میخ‌های رایج که طولی حدود 9 سانتی‌متر و به قطر 2.8 تا 4 میلی‌متر هستند می‌توانند کار کنند. این نوع ابزار قابلیت این را دارد که شما بتوانید در مکان‌هایی که بسیار تنگ هستند نیز از آن استفاده کنید. این ابزار قابلیت دوران 3360 درجه‌ای ورودی باد چرخان را دارد و به دلیل آویزان ماندن همیشگی شلنگ در هر زاویه‌ای انجام کار را برای کاربر راحت‌تر می‌کند. روکش لاستیکی موجود در دسته ابزار باعث می‌شود تا لرزش ابزار جذب شود و کنترل کار برای کاربر راحت‌تر صورت می‌گیرد.

ویژگی‌های میخکوب مشتی:

  • وجود اگزوز در جلوی این دستگاه، باد خروجی را از کاربر دور می‌کند.
  • دماغه مغناطیسی ابزار میخ‌ها را در جای خود حفظ می‌کند تا جایگذاری میخ به شکلی ایمن و دقیق انجام شود.
  • برای نصب آویز تیرهای چوبی و اتصالات فلزی به چوب بسیار مناسب است.

معرفی میخ کوب مشتی هیتاچی

نحوه کار این دستگاه:

ابتدا میخ را درون نگه‌دارنده قرار دهید، ناحیه‌ی مغناطیسی شده دستگاه میخ را نگه می‌دارد. سپس نوک میخ را منطقه موردنظر قرار دهید و فشار بر روی میخ، چکش‌کاری صورت می‌پذیرد.

نحوه‌ی دیگر استفاده از این دستگاه:

می‌توان میخ را با دست بر روی قطعه کار قرارداد و به‌آرامی به میخکوب فشار آورده تا کم‌کم میخ درون تخته فرورود و ثابت بایستد، سپس بدون نیاز به نگه‌داشتن میخ، میخکوب کار را به اتمام می‌رساند.

این ابزار با فشار باد 80 الی 100 PSI کار می‌کند. ویژگی که این ابزار دارد این است که به‌جای میخ شانه‌ای، از میخ‌های معمولی به‌صورت تکی استفاده می‌کند که بسیار سبک‌تر بوده و شمارا می‌تواند در مکان‌های تنگ همراهی می‌کند.

این ابزار ظرفیت تنها وجود یک میخ را درون خود دارد و استفاده از عینک ایمنی از ضروریات این ابزار می‌باشد.