می‌توان گفت تمامی ابزارآلات خطرناک هستند و باید برای استفاده از آن‌ها تمام نکات ایمنی را رعایت کرد. در ادامه این متن به معرفی چند ابزار که نیز به ایمنی و دقت بیشتری دارد را معرفی می‌کنیم.

1- اره پروفیل بر:

این اره ابزاری است برای برش سریع فولاد، هر مقطع فولادی که باشد برای دیسک چرخان پروفیل بر تفاوتی ندارد که آن مقطع لوله باشد و چه میلگرد. بنابراین در هنگام استفاده از آن تمامی نکات ایمنی را رعایت کنید زیرا با یک اشتباه امکان دارد بیشترین آسیب را به خودتان برسانید.

ابزار آلات قاتل کدامند

2 – اره بازویی:

اره گرد بر بازویی در دهه 60 و 70 میلادی به‌عنوان یک ابزار همه‌کاره شناخته شد اما با ساخت اره‌ی میزی کوچک‌تر محبوبیت آن ابزار کاهش یافت. اما برخی از نجاران از اره‌ی گرد بر بازویی استفاده می‌کنند، اما تیغه‌ی این اره در هنگام کار به سمت شما درحرکت است. از این اره می‌توان برای برش چوب در زوایای متفاوت استفاده کرد. این نوع اره کمتر طرحی می‌شود و تقریباً منسوخ‌شده است.

ابزار آلات قاتل کدامند

3 – میخکوب:

میخکوب‌ها، میخ را به‌سرعت و باقدرت غیرقابل‌باوری شلیک می‌کنند. از این ابزار برای کوبیدن میخ در قطعات چوبی به دیوار و سایر مکان‌ها استفاده می‌کنند. این ابزارها از قدرت بالایی در حد سلاح کمری برخوردار هستند.

ابزار آلات قاتل کدامند

4- ابزار فرز:

این دستگاه برای صیقل دادن فولاد، زدودن رنگ و تیز کردن فلزات استفاده می‌شود و به سرعتی حدود 000/10 دور در دقیقه می‌رسد و تقریباً دو برابر سرعت اره گرد بر را دارد. این دستگاه شامل یک دیسک ساخته‌شده از ذرات ساینده، یک چرخ گردان و یک برس سیمی است که هرکدام از این قطعات می‌توانند خطرناک باشند. صفحه فرز نیز به‌تنهایی می‌تواند خطرناک باشد زیرا امکان تکه شدن و شکستن وجود دارد پس همیشه از عینک‌های محافظ در هنگام کار با این دستگاه، استفاده کنید.

ابزار آلات قاتل کدامند

5- اره‌ی زنجیری :

این اره یکی از خطرناک‌ترین نوع ابزارآلات به شمار می‌آید. این ابزار دارای هیچ‌گونه محافظ و یا گاردی نمی‌باشد و امکان برش را در تمامی زوایا دارد. برای استفاده از این ابزار باید از شلوار مناسب، محافظ صورت و دستکش استفاده کنید.

ابزار آلات قاتل کدامند